Coś się kończy, coś zaczyna

Coś się kończy, czyli finałowa prezentacja wystawy 11. MBATL „Z krosna do Krosna”
Dobiega końca cykl 11. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej „Z krosna do Krosna” zorganizowanego przez Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Zakończeniem edycji jest wystawa pokonkursowa prezentowana w Słowackim Muzeum Narodowym – Muzeum Ukraińskiej Kultury w Svidniku, która odbywa się  w terminie 12 października i potrwa do 17 grudnia 2023 roku.

Dyrektorzy obu muzeów: Marta Rymar oraz Jaroslav Dżoganik uroczyście otworzyli  wernisaż słowackiej prezentacji 11. Biennale „Z krosna do Krosna”, który zgromadził wielu gości, w tym licznie przybyłych młodych sympatyków tkaniny artystycznej. Cieszymy się, że po trzyletniej przerwie spowodowanej stanem pandemii możemy na nowo przystąpić do realizacji naszej współpracy i planować nowe wspólne działania w dziedzinie kultury.

Coś się zaczyna, czyli pierwsze wiadomości o 12. MBATL „Z krosna do Krosna” 2024
Muzeum Rzemiosła w Krośnie przystąpiło już do działań związanych z ogłoszeniem 12. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" 2024. Zapowiadamy wstępnie małe zmiany, które mamy nadzieję wpłyną na korzyść wydarzenia. Jednocześnie potwierdzamy, że główne założenia konkursowe – wymogi dotyczące wymiarów i tworzywa (naturalne włókna z obowiązkowym zastosowaniem i przewagą włókna lnianego) pozostają bez zmian. Honorowane będą prace z 3 ostatnich lat, licząc od roku 2024. Zachęcamy Państwa do tworzenia nowych prac. Organizator planuje zniesienie opłaty konkursowej oraz wprowadzenie elektronicznej rejestracji uczestników za pomocą formularza internetowego. O zmianach powiadomimy szczegółowo artystów na początku 2024 roku na naszych stronach internetowych i w naszych mediach społecznościowych.

Relacja na kanale Facebook

Iwona Jurczyk
Muzeum Rzemiosła w Krośnie
Koordynatorka MBATL „Z krosna do Krosna”