MUZEUM RZEMIOSŁA W KROŚCIE
Z krosna do Krosna
MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARTYSTYCZNEJ TKANINY LNIANEJ

UCZESTNICY 11. MBATL 2022

Artysta: MAGDALENA CHOMIAK
Kraj: POLSKA
Tytuł: Korzenie mojej matki - książka artystyczna, NOMINACJA DO NAGRÓD
Rozmiar: 31 x 29 cm (książka zamknięta), 60 x 29 cm (książka otwarta)
Technika: technika własna (haft ręczny, aplikacje), tworzywo: tkanina lniana naturalna - 60% (farbowana fabrycznie i barwnikami roślinnymi), bawełna, wiskoza, zamsz ekologiczny, satyna
Rok: 2022
Biogram:
Absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu na kierunku: Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki. Tytuł doktora w zakresie sztuk pięknych uzyskała w 2021 roku, tworząc cykl przestrzennych, tkanych obiektów zatytułowany: NIEOBECNOŚĆ. Zawodowo związana z uczelnią macierzystą, na której prowadzi zajęcia w Pracowni Rysunku i Malarstwa Sztalugowego. Uczestniczka konferencji naukowych, na których podejmuje zagadnienia z zakresu historii sztuki. Zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, kolażem. Tworzy prace w różnych technikach, eksperymentując z materią plastyczną. Bierze udział w międzynarodowych i ogólnopolskich wystawach zbiorowych i plenerach malarskich. Organizuje wystawy indywidualne, eksponując prace m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Laureatka ogólnopolskich konkursów: II Międzynarodowy Konkurs Ikonograficzny „Nowa Epifania Piękna” – wyróżnienie (2018); „(Nie)widzialny – sztuka inspirowana religijnie” – III miejsce (2021); „Szkic ma moc!” – III miejsce (2022).

Motto: Tworzenie to podjęcie próby wyrażenia złożoności świata i życia ludzkiego przez wykreowanie własnej formy wypowiedzi artystycznej.