MUZEUM RZEMIOSŁA W KROŚCIE
Z krosna do Krosna
MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARTYSTYCZNEJ TKANINY LNIANEJ

UCZESTNICY 11. MBATL 2022

Artysta: PAULINA BUŹNIAK
Kraj: POLSKA
Tytuł: Merge dawn
Rozmiar: śr. 27 cm
Technika: druk cyfrowy na tkaninie lnianej w oprawie z tamborka; tworzywo: tkanina lniana 100%, nić poliestrowa, silikon (wypełnienie), bambus
Rok: 2022
Biogram:
Urodziła się w 1986 roku. Artystka wizualna. Zajmuje się litografią, tkaniną artystyczną, ilustracją i projektowaniem graficznym. Laureatka stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wyróżniające osiągnięcia w nauce w roku akademickim 2010/2011, dwukrotna laureatka Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu oraz konkursów związanych z projektowaniem graficznym. W latach 2006-2011 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na Wydziale Grafiki – dyplom z wyróżnieniem za pracę „[O]BŁĘDY w Pracowni Litografii prof. Błażeja Ostoja Lniskiego z aneksem w Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego. Od 2011 roku zawodowo związana z uczelnią macierzystą – obecnie pracuje jako wykładowca w Pracowni Książki i Ilustracji. Prowadzi również Pracownię Technik Komputerowych dla studentów I roku Grafiki.

Motto:
Gdy w dzieciństwie widziałam moją mamę szyjącą na maszynie, pomyślałam: to szycie nie może być trudne. Myliłam się. Praca z tkaniną jest bardzo skomplikowana. Trzeba jej poświęcić wiele czasu i potraktować jako wiernego powiernika radości i trosk. Wtedy udaje się stworzyć najbardziej naturalną formę ekspresji i swobodnie przekazywać emocje.
myśl własna

Tytuł drugiej pracy : Czekając na siebie - dyptyk; I NAGRODA 11. MBATL 2022
Rozmiar drugiej pracy: 2 x śr. 27 cm
Technika drugiej pracy: druk cyfrowy na tkaninie lnianej w oprawie z tamborka; tworzywo: tkanina lniana 100%, bambus
Rok drugiej pracy: 2022