MUZEUM RZEMIOSŁA W KROŚCIE
Z krosna do Krosna
MIĘDZYNARODOWE BIENNALE ARTYSTYCZNEJ TKANINY LNIANEJ

UCZESTNICY 11. MBATL 2022

Artysta: MARIA Bugajska KONDRAD
Kraj: POLSKA
Tytuł: Którędykolwiek - NOMINACJA DO NAGRÓD
Rozmiar: 40 x 40 cm
Technika: aplikacja, haft maszynowy, haft ręczny, cerowanie, ołówek; tworzywo: len (70%), wełna, bawełna, drewno (blejtram)
Rok: 2022
Biogram:
Urodziła się w Nysie – z rodzin uciekających spod Lwowa i Sanoka. Absolwentka PLSP we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie. Studia wyższe, łączone z macierzyństwem, realizowała w Cieszynie i w Lublinie i ostatecznie ukończyła z wyróżnieniem Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego (2018). Czterokrotna stypendystka Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego.  Artystka plastyk – malarka, rzeźbiarka, graficzka. Edukatorka i instruktorka rękodzieła, działań teatralnych z dziećmi, instruktorka kulturalno-oświatowa z dyplomem CAK, animatorka kultury. Aktywna uczestniczka wielu projektów kulturalnych i artystycznych, plenerów, wystaw i działań okołoteatralnych. Od kilku lat zawodowo związana z Uniwersytetem Ludowym Rzemiosła Artystycznego w Sękowej Woli, gdzie prowadzi zajęcia z rzeźby i rozwoju kreatywności. Działa głównie z dziećmi z małych ośrodków wiejskich o utrudnionym dostępie do kultury w mieście. Wystawy indywidualne: „P-oszukiwanie SIEBIE”, Jasielski Dom Kultury, Jasło (2018); „Czarne w Czarnem” – akcja artystyczna, Opuszczona wieś Czarne 2018 „AKTY w NIEJ”, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (2021); „m.in. Maria Bugajska Kondrad”, Galeria Rynek 6, Jarosław (2022); „NIE UBRANA NIE NAGA”, BWA w Sanoku (2022). Najnowsze wystawy zbiorowe: „tech_stylia” – wystawa artystycznej tkaniny interaktywnej, BWA w Krośnie (2020); „Kobieta”, Galeria Rynek 6, Jarosław (2022); „ULTRA PASJE”, Jasielski Dom Kultury, Jasło (2022).

Motto: Ludzie powinni się ze sobą zazębiać, a nie gryźć. Myśl własna
Tytuł drugiej pracy : Odwrotność
Rozmiar drugiej pracy: 20 x 20 x 50 cm
Technika drugiej pracy: haft maszynowy, haft ręczny, serigrafia na tkaninie, aplikacja, plątanina; tworzywo: len (70%), wełna, bawełna, metal (konstrukcja)
Rok drugiej pracy: 2022