ŚWIATŁO|MIĘDZY|LITERAMI - Katarzyna Kukuła i Katarzyna Podpora

Nigdy wcześniej się nie spotkały. Mieszkają na przeciwległych krańcach Polski. Łączy je nie tylko imię i ten sam rok urodzenia, ale przede wszystkim pasja wypowiadania siebie poprzez sztukę. I chociaż używają odmiennego języka, obie nie mówią wszystkiego do końca. Łączy je jeszcze jeden fakt - obie artystki wzięły udział w Konkursie DEBIUTY 2012, towarzyszącym 7. Międzynarodowemu Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna". Zgodnie twierdzą, że rzeczywistość ich prac otoczona jest tajemnicą. Nie czynią jednak swej sztuki niedostępną. Zdradzając, czym są tytułowe "światło" i "litery", uchylają nieco tajemniczej zasłony, by sprowokować ciekawość odbiorców. Artystki za najważniejsze zamierzenie uważają pozostawienie swobody interpretacyjnej. Nie chcą tworzyć tekstów na temat wspólnej wystawy, lecz pragną zaprosić odbiorców do odkrywania przekazów, sensów, kontekstów i przeżywania wykreowanego przez nie świata.
Od 10 X do 7 XI 2013 r., w Piwnicy PodCieniami (Rynek 5), Muzeum Rzemiosła w Krośnie prezentuje wystawę dwóch artystek młodego pokolenia - Katarzyny Kukuły i Katarzyny Podpory - ŚWIATŁO|MIĘDZY|LITERAMI. Wystawa jest nagrodą dyrektora Muzeum Rzemiosła w Krośnie za udział w konkursie.
Więcej w artykule na stronie głównej Muzeum Rzemiosła w Krośnie.